Sport
Grci angažovali najboljeg crnogorskog sudiju da deli pravdu u derbiju za titulu

Crnogorski arbitar Nikola Dabanović deliće pravdu u velikom derbiju grčkog šampionata, utakmici AEK-a i Panatinaikosa, koja je na programu sutra (20.30) u Atini, prenose crnogorski mediji.
U Grčkoj je poslednjih godina praksa da stranci sude derbije, a tako će biti i ovog puta budući da je reč o utakmici od velikog značaja za obje ekipe.
Nakon 26 odigranih utakmica Panatinaikos je lider sa 61 bodom, dva više od AEK-a, a pet od Olimpijakosa. Upravo je AEK u prethodnom kolu izgubio od Olimpijakosa (3:1) i prvu poziciju prepustio “zelenima” iz Atine.
Ekipu Panatinaikosa vodi srpski stručnjak Ivan Jovanović koji je minule sezone u vitrine “Zelenih” uneo trofej Kupa i to je bio prvi pehar za ovaj klub posle dugogodišnjeg posta.
Crnogorski arbitar je ove sezone dva puta sudio u Grčkoj. Jesenas je sudio derbi između Panatinaikosa i Arisa koji su “zeleni” dobili minimalnim rezultatom, a prošlog meseca je delio pravdu na utakmici AEK-a i Olimpijakosa u polufinalu Kupa. Taj meč je AEK riješio u svoju korist – 3:0.
Dabanović je pre dva dana sudio meč Sivaspora i Fiorentine u revanšu osmine finala Lige konferencija, a ove sezone je debitovao i u Ligi šampiona, gde je sudio meč grupne faze između Bajerna i Plzenja u Minhenu.
(Telegraf.rs)
Sport
Baskonija se razgoropadila pred dolazak Zvezdi: Vanja i družina "uzeli skalp" Realu u Madridu

Košarkaši Baskonije u velikom stilu završili su gostovanje u Madridu gde su odigrali još jednu sjajnu partiju ove sezone i porazili favorizovani domaći sastav rezultatom 95:88 u okviru domaćeg šampionata.
Tako je baskijski tim napravio dobru uvertiru pred evroligaško gostovanje Zvezdi (četvrtak) gde će im trijumf biti preko potreban kako bi se održali ispred nekolicine rivala u tesnoj borbi za Top 8 elitnog takmičenja.
Baskonija se uoči naredne runde Evrolige nalazi na osmoj poziciji sa učinkom 15-14, koliko ima i slabije plasirani Žalgiris. Partizan i Makabi imaju pobedu više.
Do velike pobede u Madridu Baskonija je stigla uprkos zaostatku od 12 poena posle prve deonice, bilo je i 14 razliek u nekoliko navrata, ali je minus počeo da se topi negde pred kraj treće deonice kada su gosti polako počeli da hvataju dobar napadački ritam.
U trećoj četvrtini vodila se egal borba, s tim da su gosti duže bili u vođstvu, da bi u periodu odluke, u vrlo neizvesnoj završnici, Baskijci bili bolji, precizniji, sa boljim rešenjima, a kao junak je isplivao Rokas Gedraitis sa pet vezanih poena kada se rezultat lomio.
Sjajan je bio i naš Vanja Marinković sa 15 poena.
Hauard je bio najefikasniji sa 19, dok je Hejdeger dao 16.
Kod Reala Dek je doneo 21 poen, Mus je imao 15, Tavares 12…
Baskonija u Beograd na megdan Zvezdi stiže sa liderske pozicije u Španiji koju, doduše, sada deli sa najvećim španskim timovima Realom i Barsom. Sva tri tima imaju skor 19-4.
(Telegraf.rs)
Sport
Ivanović o slaboj poseti i samo jednom novinaru u pres sali: "Čestitam vam, treba doći i kad je loše"

Košarkaši Crvene zvezde nisu očekivali ovakav scenario za ovaj deo sezone. Veliki uzlet završio se još većim padom pa je i navijačka euforija sada splasla (nije da to nismo viđali proteklih sezona). Meč protiv Studentskog Centra (90:70) igran je pred jedva 1.500 ljudi a izgleda da je i među novinarima zavladala apatija i nezainteresovanost za mečeve ABA šamapiona o čemu svedoči prizor sa pres konferencije posle meča kojoj je prisustvovao jedan jedini predstavnik “sedme sile”.
Zvezda ga nije izneverila.
Konferencija je održana, a Ivanović je uputio čestitke predstavniku medija koji je danas bio sam kao duh u “pres” sali hale “Aleksandar Nikolić”. I njemu, ali i najvernijim navijačima.
– Zahvalio bih se zaista ovoj našoj divnoj publici koja je došla u malom broju, ali to su pravi navijači… Isto kao gospodin novinar koji je ovde došao. Čestitam, čestitam… Treba doći i kad su malo lošije utakmice, kad se lošije igra, a ne samo kad su velike utakmice – rekao je trener Zvezde, pa još jednom odao prznanje novinaru na profesionalnosti.
– Svaka ti čast – iskreno je rekao trener Zvezde.
O samoj utakmici je Ivanović je kazao da je pobeda mogla biti i ubedljiviaj da opet nije bilo nekih nepotrebnih “praznih minuta”.
– Mislim da smo večeras odigrali protiv jedne vrlo talentovane ekipe koja igra brzu košarku, koja se bori, i zaista igra modernu košarku. Mislim da smo odigrali veoma dobro i da nismo imali jedan pad koncentracije kod nekih igrača i pojedinim momentima želju da igramo malo za publiku, mislim da bi bila stvarno jedna utakmica kompletna. Ovako, te dve stvari su malo pokvarile utisak, ali mislim da smo se borili, hteli, da smo bili fokusirani.
(Telegraf.rs)
Sport
Jokić pogađa i kada je u padu: Srpski košarkaš sjajnim potezima ponovo oduševljava NBA publiku

Kada Nikola Jokić uđe u svoj rušilački mod, ne može ga niko zaustaviti. Na svojoj koži to najbolje osećaju igrači Bruklin Netsa, koji su dopustili najboljem srpskom igraču da se razigra i da upiše nekoliko neverovatnih poteza.
Jedan takav imao je u trećoj deonici kada je postigao fantastičan šut iz pada. Srbin je stao negde na liniju penala, posle čega je poslao loptu ka obruču, a za to vreme je delovalo da mu je jedan od igrača Bruklina stao na noge.
Sudije to nisu primetile, nisu dosudile faul, a Nikola je pogodio ovaj šut iz velikog luka.
Pogledajte kako je to izgledalo u snimku na početku vesti.
(Telegraf.rs)
-
Uncategorized5 days ago
Potukle se rijaliti učesnice u emisiji: Haos u "Braku na neviđeno", kume se raščupale usred venčanja
-
Uncategorized5 days ago
Mala Mia prvi rođendan slavi u bolnici: Majka joj nanela teške povrede, spasena brzom reakcijom lekara
-
Vijesti4 days ago
Anđela prevarila naciju? Isplivala fotografija koja ledi krv u žilama, evo kada je stvarno rođen njen pokojni brat!
-
Uncategorized5 days ago
Monika izbola sinčića (4), pa babu koja je sve to gledala izbacila iz kuće: Priznala ubistvo
-
Vijesti4 days ago
Darku Laziću smiješno što je vozač sletio s puta?! Pjevač šokirao snimkom, snima saobraćajku, ne skida osmijeh sa lica! (Video)
-
Vijesti4 days ago
Voza kola od 110.000 eura, sinu plaća 5.000 eura školu: Stilski namještaj, ogledala, kristalni luster u Darinom stanu od 200.000 eura!
-
Vijesti4 days ago
Zvezdanu popustile kočnice, pa Anđeli pred Mićom tražio ovo: Njoj bilo neprijatno, odmah ga odbila!
-
Vijesti4 days ago
Pronađena maloljetna djevojka koja je nestala u Sarajevu!