Connect with us

Životinje

PETICIJA PROTIV BRUTALNOG MASOVNOG ZLOČINA: Australijska vlada planira da OTRUJE I UBIJE milione napuštenih mačaka!

U Australiji trenutno ima oko šest miliona napuštenih mačaka, piše Care2 Petition. Australijska vlada se nada da će do 2020. godine otrovati i ubiti dva miliona mačaka! Vladin okrutan plan uključuje davanje mačkama otrovane kobasice i da na taj način uginu u mukama. O tome su pisali gotovo svi svetski mediji, između ostalih Independent, The New York Times i CNN, ali plan je i dalje u procesu realizacije.

Australijska vlada svoj plan pravda time da su napuštene mačke pretnja za matične biljke i poljoprivredu. Prema naučnicima, od otrovanih kobasica, mačke bi uginule u roku od 15 minuta od konzumacije. Uporedo s tim, često se stanovništvo ohrabruje da hvata i ubija mačke.

U nekim delovima Australije vlada nudi novac kao nagradu po ubijenoj mački! Iako je za sada ubistvo trenutno rešenje, broj mačaka će se brzo ponovo povećati i stvoriće beskrajni ciklus ubistava! Međutim, usvajanje ili izgradnja prihvatilišta bi efikasnije rešilo problem. Sada je pokrenuta peticija protiv ovog brutalnog masovnog zločina.

Pročitaj cijeli članak
Advertisement
Komentariši

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Životinje

NA PUTU ZA KLANICU desila se nesreća koja je ovom biku PREOKRENULA ŽIVOT

Sirene, rotaciona svetla, osećaj užasa i straha. Baš ovako je pre 11 godina izgledala scena na međunarodnom putu u Indijani kad se kamion za transport sa 34 krave sudario sa drugim vozilom nakon čega je izbio požar. Nažalost, za ove životinje pakao nije prestao. Dok su službenici priskočili u pomoć vozačima i počeli da raščišćavaju mesto događaja, krave koje su preživele ovaj košmar utovarene su u drugi kamion sa namerom da ih odvezu  u klanicu – sve osim jednog.

Iz čitavog ovog haosa, buke i dima, jedan holštajn bik uspeo je da pobegne. Uprkos tome što je bio prekriven strahovitim i bolnim opekotinama od glave do kopita, bio je toliko odlučan da sačuva sopstveni život, da je smogao snage i potrčao. Daleko od vatre i još dalje od klanja koje je bilo zakazano za taj dan.

Danas, 11 godina kasnije on živi u Farm Sanctuary u Njujorku, zove se Džej, a njegova priča i dalje podiže svest o okrutnosti transporta životinja, samo jednoj od mnogih zloupotreba koje mesna industrija nastoji da sakrije. Srećna godišnjica spasavanja, Džej! 

All photos: Farm Sanctuary.
Pročitaj cijeli članak

Životinje

Prihvatilište “Nowzad” u Avganistanu: Volonteri pomogli hiljadama životinja – SADA U BORBI ZA SVOJE I NJIHOVE ŽIVOTE

U novembru 2006. godine, u ratom razoreni grad Nawzad u provinciji Helmand u Avganistanu, psi i mace sa ulice konačno su pronašli svoje utočište. Lokalnim volonterima i ljubiteljima životinja koji su znali da pomoć ne treba samo ljudima, u pomoć je pritekao i jedan britanski vojnik –  bivši marinac Pen Fartinga.

Ako ste videli ovu fotografiju koja se trenutno deli internetom, da znate da je baš o njemu reč.

Zajedno su ljudi koji su vodili prihvatilište uspeli i da prekinu organizovanu borbu pasa koja se odvijala ispred njihovog imanja. Spasili su hiljade napuštenih životinja, mnoge su udomili, druge zbrinjavali u njihovom prostoru.

Nažalost, sada ponovnim dolaskom talibana, zaposleni u ovoj organizaciji moraju da spasu i životinjice o kojima brinu, ali i sami sebe. Pen strahuje za sve, ali nije napustio prihvatilište tokom evakuacije i ostao je sa ljudima.

On je zamolio britanskog premijera Borisa Džonsona da spasi živote volontera skloništa i pruži im utčište. Bez životinja, on neće napustiti ovo mesto!

Najnoviji info je da su Talibani su sinoć okupirali zgradu koja se nalazi pored prihvatilišta Nowzad.

Advertisement

U prihvatilištu je trenutno 98 pasa, 89 mačaka i 25 radnika koji odbijaju da napuste one koji od njih zavise.

Pretužno i prestrašno! Nadamo se da će biti bezbedni i evakuisani na sigurno…  

All photos and source: Nowzad.
Pročitaj cijeli članak

Životinje

Velika Britanija: KUVANJE ŽIVIH JASTOGA ĆE BITI ZABRANJENO prema novom vladinom zakonu!

Kuvanje živih jastoga moglo bi biti zabranjeno prema planovima za zaštitu životinja koje sastavljaju ministri Vlade. Zakon o dobrobiti životinja koji je trenutno na snazi u Domu lordova, pokriva samo kičmenjake. Međutim, Dom unosi izmene u zakonodavstvo koje bi značile i da su rakovi, jastozi, hobotnice, lignje i drugi beskičmenjaci prepoznati kao živa bića sposobna da osećaju bol.

Slika je simbolična.

 

To bi im pružilo pravnu zaštitu i sprečilo trgovce ribom i kuvare da kuvaju žive jastoge, prenosi Evening Standard.

Grupa tvrdi da jastozi mogu osetiti bol i patnju i trebalo bi ih uključiti u bilo koje novo zakonodavstvo o dobrobiti životinja. Član u Zakonu o dobrobiti životinja iz 2006. već predviđa njihovo uključivanje ako se otkriju „dovoljni dokazi“ o osećaju rakova i mekušaca. Britansko veterinarsko udruženje saopštilo je da postoji „decenija ubedljivih naučnih dokaza o njihovoj sposobnosti da osećaju bol“.

Kuvanje živih morskih rakova već je ilegalno u nekoliko zemalja, uključujući Norvešku i Novi Zeland, a britanska vlada tek treba da objavi svoje naučne dokaze o tome da li su glavonošci i desetonošci svesni, ali se očekuje da budu osnova za vladinu odluku.

Pročitaj cijeli članak

U TRENDU

Copyright © 2014-2022 Atraktiva.Net